KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 9691542

nr 969 1542

Wilhelm Kåge

(1889-1960), Sverige

Tuschteckning, Wilhelm Kåge (1889-1960), Paris, 1920-tal, motivet: 35 x 26, modellstudier

Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

200 kr

måndag 29 juni 2015
kl 19:22:53

Wilhelm Kåge

Läs mer om Wilhelm Kåge